Połączenie z komputerem

(D. Jelonek) #1

Witam ,ostatnio mogę się łączyć przez ANT+ po wyjęciu baterii z trenażera i ponownym włożeniu ,nie mogę się połączyć by wybrać Speed Seensor+Classic Tralner. Jeśli sam znajdzie Controllabie Trainer i naduszę  to automatycznie zamyka mi program Zwift ,proszę o pomoc co się dzieje .Wczoraj 1 godzinę szukał mi trenażera!!

I jeszcze przestawiłem ruter z 2,4gHz na 5 gHz i jechałem sam na Zwift a internet w komputerze był?

Pozdrawiam 

(D. Jelonek) #2

?

(Jason K) #3

We only provide support in English, so I apologize if Google isn’t correctly translating the issue.

It sounds like you’re having three problems: one where Zwift doesn’t find your trainer under Speed + Classic Trainer, one where it crashes if you search under Controllable Trainer, and one where you don’t see other riders.

In order to investigate this, we’ll need to what trainer and sensors you have, and check your logs to see why the game is crashing/you don’t see other riders.

Please submit a ticket via bit.ly/zwiftsupport with this info, and we’ll do our best to help you out there.